www.

Dosud jste si neověřili žádnou doménu, učiňte tak!

Registrace domény

Zde si oveřte, zda je Vaše doména ještě volná a registrujte ji dříve, než tak učiní Vaše konkurence!


Je Vaše doména ještě volná?
www.

Doména smí obsahovat pouze tyto znaky:

  1. a-z (bez diakritiky!)
  2. číslice
  3. pomlčku ("-") - Pomlčka nesmí být prvním ani posledním znakem. Pomlček může být v názvu domény i více, nesmějí být ale přímo za sebou (*) - musí být mezi nimi nějaký jiný povolený znak.

* - platí u domény .cz. Zahraniční domény mohou mít jiná omezení. Kompletní výčet pravidel pro tvorbu doménového jména u konkrétní koncovky najdete v sekci Přehled a popis domén.

Zajímá Vás, kolik zaplatíte? Podívejte se na stránku Srovnání a ceník domén. Pokud svou doménu budete ihned provozovat můžete ji získat za velice zajímavou cenu, resp. úplně zdarma! - viz také Akce W+D.

Vlastní doména

Pro podnikání na Internetu je důležité mít vlastní doménu a to zejména z reklamních a prestižních důvodů. Vaše WWW stránky mohou být například na adrese www.poskytovatel.cz/www/vasefirma/, ale to určitě nezapůsobí na Vaše obchodní partnery a zákazníky. Znamená to, že Vaše WWW stránky jsou umístěny na doméně poskytovatele. Skutečně máte zájem na svojí vizitce uvádět ještě jméno nějakého internetového poskytovatele a tím dělat reklamu nějakému dalšímu subjektu? Stejně tak se problém týká i tvarů adres elektronické pošty. Jistě oceníte více vlastní e-mail ve tvaru VaseJmeno@VaseFirma.cz, nežli ten u poskytovatele VaseJmeno@Poskytovatel.cz.

Umístění prezentace na adrese www.VaseFirma.cz se dnes stává standardem. Důvodů existuje hned několik, ty základní jsme se pokusili vyjmenovat níže. Pravidlem se již stalo, že jedna firma běžně registruje více domén, jednak pro firemní stránky, ale také pro produktová jména nebo aktivity, které chystá v budoucnu rozjet. Vhodné je také registrovat doménové jméno, které je podobné tomu Vámi původně registrovanému, případně registrovat základ domény ve více národních či generických koncovkách. Krajním případem může být registrace doménového jména s překlepy, aby vám skutečně neunikl ani jeden zájemce o Vaše WWW stránky, resp. aby nikdo nemohl parazitovat na Vaší dobré pověsti.

Výhody registrace vlastní domény:

respektive jaké jsou výhody změny adresy WWW stránek z www.poskytovatel.cz/www/vasefirma/ na www.VaseFirma.cz?

  1. majitelem domény/adresy budete přímo Vy. Doménu lze poté potenciálně převádět mezi poskytovateli technického řešení, mít tak stále svou jedinečnou a neměnnou adresu s možností změny na pozadí, nejste-li spokojeni s technickým fungováním. Toto se současnou adresou, které nejste vlastníkem, v žádném případě udělat nemůžete. V případě krachu či změny strategie fungovaní Vašeho současného partnera, který tuto adresu zajišťuje, přijdete i o svou mnohdy zavedenou adresu.
  2. Současná adresa je špatně zapamatovatelná, nedělá reklamu jen Vaší firmě, ale hlavně poskytovateli technického řešení.
  3. Současná adresa je nereprezentativní - stále více subjektů se orientuje v problematice Internetu. Na první pohled je zřejmé, která firma má zájem budovat svou pověst i na Internetu. Přístupy na stránky s vlastní doménou lze získat i promyšleným zadáním logické adresy relevantní k názvu subjektu, který ji vlastní, do internetového prohlížeče. Ne nadarmo má již dnes převážná většina firem svou vlastní doménu.
  4. Na vlastní doméně je možné zaručit garantovanou dostupnost služeb.
  5. K dispozici je 24 hodin denně, 7 dní v týdnu odborná pomoc, kdykoli bude třeba v souvislosti s poskytnutou službou.
  6. Automatizované systémy vyhledávání stránek na Internetu spíše najdou Vaši novou adresu než tu starou - nepřicházíte zbytečně o potenciální klienty?
  7. Každému zaměstnanci firmy je možné zřídit vlastní e-mailovou adresu ve tvaru Cokoliv@VaseFirma.cz. S těmito e-maily je možné pracovat přes webové rozhranní či je stahovat pomocí e-mailových klientů (jako Outlook Express) k sobě do počítače. Samozřejmostí je účinná ochrana e-mailů proti virům a nevyžádaným zprávám, tzv. spamům.

Efektivní prezentace na Internetu může pomoci potenciálním klientům v rozhodování jakého dodavatele zvolit. Konkurenční tlak je dnes velký a kdo se nepřizpůsobí moderním trendům jen těžko uspěje. Vynaložená nevelká částka za tento dnes již běžný druh reklamy má obvykle rychlou návratnost.

Neodkládejte registraci vlastní domény. Zítra již může být registrována někým jiným! Volné domény již brzy volné být nemusí.

Co to je doména?

Z technického hlediska je název internetové adresy datový záznam na speciálních serverech, dobře zapamatovatelný lidem, který se pomocí tzv. DNS serverů převádí na IP adresu, které zase rozumí počítače. Každá doména má svého majitele, svého technického správce, svého plátce a registrátora.

Je-li doména zprovozněna pomocí služby webhosting, reprezentuje poté nějaké WWW stránky, které se ukáží v prohlížeči webových stránek právě po zadání této adresy. Stejně tak lze doménu využít pro tvorbu vlastních adres elektronické pošty.