Akce W+D: domény zdarma!

www.

Dosud jste si neověřili žádnou doménu, učiňte tak!

Změna držitele domény

Po registraci domény se stáváte jejím držitelem. Pokud se v budoucnu budete chtít domény zbavit - prodat jinému subjektu za úplatu, změnit držitele na základě změny právní subjektivity Vaší firmy apod., není v tom žádný problém.

Často se nás ptáte, co je třeba v této věci udělat právně. Vždy je dobré se před převodem jinému subjektu smluvně pojistit, sepsat zápis u notáře či svěřit notáři peníze do úschovy do doby, než bude doména převedena. Konkrétní kroky si musí dohodnout samy smluvní strany, případně je dobré kontaktovat advokáta s prosbou o radu.

Něco jiného je technická stránka věci. Jakmile se původní majitel, který má doménu spravovanou přes nás, rozhodne změnit držitele, nechť nás kontaktuje na e-mailu helpdesk@mediaweb.cz. My vygenerujeme elektronickou žádost o změnu držitele domény a tu zašleme původnímu majiteli domény v příloze e-mailu. Žadost je poté nutné vytisknout, nechat podepsat jak současným tak novým majitelem domény a oba podpisy nechat úředně ověřit - t.j. na matrice či u notáře.

Jakmile bude žádost podepsána a podpisy ověřeny, je nutné ji zaslat klasickou pozemní poštou na adresu registrátora, která bude vedle jiného obsahem instruktážního e-mailu od nás. Ve chvíli, kdy registrátor žádost obdrží a ta bude splňovat všechny nezbytné formality, bude držitel domény bezodkladně změnen. Tato změna je poskytována zdarma.