www.

Dosud jste si neověřili žádnou doménu, učiňte tak!

Novinky

Přihlásit / odhlásit se k odběru novinek e-mailem

Váš e-mail: |

Novinky je možné odebírat také skrze RSS kanál!

16.12.2005 - Aktualizace softwaru

»Novinky« Updatovali jsme některé softwarové aplikace námi provozované. phpMyAdmin nyní běží ve verzi 2.7.0-pl1, webové rozhraní pro čténí a psaní e-mailových zpráv je nyní nový SquirelMail verze 1.4.5.

14.12.2005 - Důvěryhodný SSL certifikát

»Novinky« Na náš sdílený SSL server https://secure.mediaweb.cz, který je k dispozici i našim zákazníkům s objednaným webhostingovým tarifem Standard a výše, byl nainstalován bezpečnostní certifikát od důvěryhodné certifikační autority a který je tak rozpoznáván 99.3% prohlížečů intenetových stránek.

04.11.2005 - Změna IP adresy

»Novinky« Z důvodu rozšiřování stávající infrastruktury jsme nuceni provést změnu IP adresy serveru asterix.mediaweb.cz. Stará IP adresa je 217.11.254.46, ta nová pak 82.208.49.113. Min. do 9. listopadu 2005 poběží obě IP současně. Do té doby by se měla stará IP adresa přestat zcela používat. Pokud se na server připojujete jen na doménové názvy jako asterix.mediaweb.cz či mail.mediaweb.cz v Outlooku, změna se Vás nijak nedotkne! Pouze používáte-li z nějakého důvodu číselnou IP adresu je třeba na tuto změnu reflektovat.

03.11.2005 - Pravidla registrace .eu

»Novinky« Eurid, registr domény .eu, zveřejnil na svém webu v češtině Pravidla a podmínky registrace domény .eu v první fázi tzv. Sunrise period - tedy s využitím ochranné známky. Chcete-li se o .eu doméně dozvědět co nejvíce, lze 8. listopadu 2005 v Praze navštívit přenášku nazvanou EURid road show. Program a přihlášku naleznete zde.

06.10.2005 - Zahájení registrace .eu

»Novinky« Doménu .eu bude možné registrovat v období tzv. sunrise period (v případě vlastnictví ochranné známky na stejné jméno) již od 7.12.2005. Klasické veřejné registrace na principu kdo dřív přijde, ten dříve registruje budou v provozu od dubna 2006.

30.09.2005 - Zvýšení kvót tarifů hostingu

»Novinky« Dnes došlo opět k výraznému zlepšení jednotlivých parametrů přednastavených hostingových tarifů při zachování či dokonce snížení cen.

28.09.2005 - Upgrade HW asterix.mediaweb.cz

»Novinky« Dnes v noci došlo k výraznému posílení hardwaru našeho primárního serveru asterix.mediaweb.cz. Kapacita a možnosti tohoto serveru jsou nyní vysoce předimenzované a toto je vidět i v rychlosti načítání www stránek či při práci s poštou. Předností je také již tradiční online duplikace klientských dat, stejně jako jejich dlouhodobá archivace.

02.06.2005 - Bezpečné FTP

»Novinky« Zprovoznili jsme zabezpečené FTP spojení, tzv. FTPS resp. FTP over TLS. Tato vlastnost přináší nové možnosti bezpečné práce se svým virtuálním serverem pro naše klienty. U klasického FTP protokolu lze při troše šikovnosti odposlechnout heslo. Tato alternativa však u FTPS odpadá, jelikož všechna citlivá data jsou mezi serverem a klientským softwarem zasílána v šifrované podobě.

25.05.2005 - Aktualizace softwaru

»Novinky« Některé další softwarové updaty, např. phpMyAdmin ver. 2.6.2-pl1 apod. Dále se připravujeme na brzkou implementaci nových moderních a uživatelsky přívětivých WWW stránek naší firmy.