www.

Dosud jste si neověřili žádnou doménu, učiňte tak!

Novinky

Přihlásit / odhlásit se k odběru novinek e-mailem

Váš e-mail: |

Novinky je možné odebírat také skrze RSS kanál!

28.07.2008 - Více paměti v PHP

»Technické hlášení« Dnes jsme změnili volbu memory_limit v PHP na hodnotu 48M, což je jedna z nejvyšších nabídek na trhu. Najde-li se klient, který využije ještě více, vyjdeme vstříc i jemu.

21.05.2008 - Změna na mailserveru asterix.mediaweb.cz

»Technické hlášení« Dnes jsme změnili používaný software mailserveru asterix.mediaweb.cz. Tato změna byla nevyhnutelná vzhledem ke stále větším nárokům na poštovní systém jako takový, vzhledem ke stále většímu počtu útočících spamů, jejich struktuře či různým špičkovým útokům v podobě mailbombingu. Nový mailserver představuje moderní a stabilní řešení, které všechny tyto problémy efektivně řeší. Současně zavádí vyšší flexibilitu konfigurace a možnost použít osvědčený greylisting také na tento náš mailserver. Mále procento zákazníků potrápí problémy při odesílání pošty. Jedná se o to, že někteří klienti nemají navzdory v předchozích letech hojně anoncované změně, nastavenu SMTP autorizaci v klientu elektronické pošty. Ta je administrativně povinně zavedena již od roku 2004, nyní se problém dořesil na technické úrovni. Jak problém vyřešit? V Outlooku a jiných klientech elektronické pošty zaškrtněte checkbox "Server odchozí pošty požaduje ověření".

13.04.2008 - Upgrade stroje asterix.mediaweb.cz

»Novinky« Dnes v noci proběhla výměna stroje asterix.mediaweb.cz za nový moderní kousek. Jedná se o dvouprocesorový quadcore xeon stroj se 4 GB paměti. Současně se přešlo na systém virtualizace, což v budoucnu umožní flexibilnější změny na serveru s minimalizací výpadků a další výhody, jež sebou podobná řešení nesou.

28.02.2008 - Def. konec https://secure.mediaweb.cz

»Technické hlášení« Dnes jsme s konečnou platností zcela vyřadili z provozu adresu https://secure.mediaweb.cz. Tento formát adresy SSL serveru je již poměrně dlouho nekompatibilní s novými vnitrofiremními principy pojmenovávání serverů a služeb a jeho znefunkčnění bylo avizováno v dostatečném předstihu. Namísto něj nyní beží SSL server (a na něm šifrované, sdílené, námi provozované služby) na každém fyzickém serveru zvlášť, vždy ve tvaru https://[název_serveru].mediaweb.cz. Název serveru, na kterém hostuje právě Váš web, se dozvíte v úvodním e-mailu - závěrečné zprávě o zřízení virtuálního serveru, případně na našem e-mailovém helpdesku.

08.01.2008 - Aktualizace softwaru

»Technické hlášení« Dnes proběhl update phpMyAdmina na verzi 2.11.3 a webmailu SquirrelMail na verzi 1.4.13. Tím byla také odstraněna chyba webmailu, která znemožňovala předat dále e-mail s větší přílohou.

01.01.2008 - Registrace domény .cz zdarma!

»Novinky« Dovolte nám oznámit revoluční změnu, a sice že s platností od prvého dne roku 2008 padá cena registrace české národní domény skrze nás na samotné dno a níže již spadnout nemůže - provedeme ji totiž zcela zdarma! Platí při současném objednání provozu webových stránek. Také cena rezervace a prodloužení platnosti domény výrazně klesla. Posuďte sami pohledem do ceníku domén. Mějte fajn nový rok!