www.

Dosud jste si neověřili žádnou doménu, učiňte tak!

Novinky

Přihlásit / odhlásit se k odběru novinek e-mailem

Váš e-mail: |

Novinky je možné odebírat také skrze RSS kanál!

03.12.2009 - AKCE: .eu domény za pouhých 89,- Kč

»Novinky« Jako náš dárek ke konci roku jsme pro Vás, naše zákazníky, připravili akci v podobě registrace .eu domény za pouhých 89,- Kč samostatně, spolu s webhostingem je doména nadále zcela zdarma. Tato akce bude platná až do konce roku 2009.

01.12.2009 - Sleva SSL wildcard

»Novinky« K dnešnímu dni jsme slevili vydání tzv. wildcard SSL certifikátu, pro varianty se všemi hostingovými tarify i bez, o plných 10.000 Kč. Wildcard je takový typ SSL certifikátu, který se musí s hostem, na kterém je instalován, shodovat pouze v doméně II. řádu. Subdomény zřízené na této doméně pak lze pokrýt úplně všechny za cenu tohoto jediného SSL certifikátu.

16.09.2009 - PHP5 na asterix.mediaweb.cz

»Technické hlášení« K dnešnímu dni bylo i na serveru asterix.mediaweb.cz instalováno PHP ve verzi 5.x. Čtyřkovou verzi lze i nadále využívat ve formě FastCGI. Její provoz však bude postupně zcela utlumen. Budoucnost je v řadách 5.x a 6.x.

23.06.2009 - Antivirová kontrola FTP

»Novinky« Dnes jsme zprovoznili antivirovou a antimalware kontrolu uploadovaných souborů skrze FTP na všech našich serverech. To mimo jiné přispěje k minimalizaci robotických útoků na webové stránky klientů z důvodu ukradených hesel k FTP. Jakýkoliv zavirovaný obsah se tak skrze FTP na servery nedostane a je zkontrolován a odmítnut ihned na vstupu. Bezpečnost je naší prioritou.

19.06.2009 - Upgrade mailadmina

»Technické hlášení« Byla aktualizována aplikace mailadminu na nejnovější verzi. Vedle jiného je tak v souvislosti s tím nyní možné nastavit mimo webového doménového aliasu také ten e-mailový. K jednomu hostingu neomezeně aliasovaných domén zdarma.

14.06.2009 - Posílení výkonu serverů

»Technické hlášení« Dnes jsme do serveru asterix.mediaweb.cz instalovali další moduly operační paměti RAM, server obelix.mediaweb.cz dostal jak více paměti RAM, tak také dva zbrusu nové, výkonné, 4-jádrové Xeon procesory.

02.06.2009 - Antivirová kontrola FTP

»Technické hlášení« Dnes jsme zprovoznili antivirovou a antimalware kontrolu uploadovaných souborů skrze FTP na serveru obelix.mediaweb.cz. To mimo jiné přispěje k minimalizaci robotických útoků na webové stránky klientů z důvodu ukradených hesel k FTP.

26.05.2009 - Dočasné snížení cen domén

»Novinky« Dočasně snižujeme cenu registrace i přesunu od jiného registrátora dvou oblíbených generických domén, .net a .info. Ty nyní vyjdou na pouhých 190,- Kč/rok, přičemž doména objednaná spolu s jejím provozem je jako tradičně zcela zdarma. Akce je časově omezená a platí do odvolání.

26.05.2009 - Statistika antivirového štítu

»Technické hlášení« Aktuální statistika našeho antivirového štítu je následující. V době mezi 14. a 25. květnem 2009, tedy za posledních 12 dní, bylo polapeno 22.254 ks infikovaných e-mailů či spamů s bodovým ohodnocením vyšším než 6.3. Jejich celková velikost je 420MB.

18.05.2009 - Zlepšení antispam kontroly

»Novinky« Dnes byl na všechny naše servery nainstalován nový OCR modul do antispamového řešení. Poslední dny se vyrojil nový typ spamu, který svá sdělení ukládá do obrázků. Tento modul obrázky strojově přečte a pokud na nich najde předem vyjmenovaná slova či slovní spojení, naloží s takovým e-mailem stejně jako s jakýmkoliv jiným spamem. To výrazně zvyšuje účinnost celkového antispam řešení.

10.05.2009 - Posílení výkonu serveru

»Technické hlášení« Dnes jsme do serveru asterix.mediaweb.cz instalovali další výkonný quad-core procesor. Server má tak nyní k dispozici hned 8 jader CPU k paralelnímu zpracování požadavků.