www.

Dosud jste si neověřili žádnou doménu, učiňte tak!

Přístup k syrovým logům

FTP přístup k virtuálním serverům našich zákazníků je řešen systémem podadresářové struktury. Pokud se jako náš zákazník pomocí protokolu FTP příhlásíte do svého účtu, jsou Vám na nejvyšší adresářové úrovni zobrazeny 4 základní podadresáře www, log, 404 a wap. Do adresáře www je nutné ukládat všechny stránky HTML a další soubory, které mají být přístupny ostatním lidem na Vaší doméně skrze jejich internetové prohlížeče.

Adresář log je tu pak pro ukládání samotných logových souborů webového serveru Apache, který na pozadí sleduje jakékoliv přístupy a požadavky na Vaši doménu. Z těchto dat lze vytvářet přehledné grafické statistiky. Logové soubory se tvoří pouze v případě, že je klient explicitně požaduje, resp. že poptává službu statistik.

Důležité je to, že tyto logy nejsou ukládány do nepřístupné systémové oblasti serveru, jako tomu bývá u většiny jiných poskytovatelů. Logy jsou normálně přístupny skrze Vaše FTP a lze si je kdykoliv bez problémů stáhnout pro vlastní zálohu či analýzu nějakým vlastním, externím programem pro zpracování těchto logových souborů na některý typ statistického výstupu.