www.

Dosud jste si neověřili žádnou doménu, učiňte tak!

Proč si jako nástroj prezentace na Internetu zvolit webhosting?

Prezentace je možná buď vlastními silami, za použití vlastního serveru, vlastního softwarového vybavení a trvalého a rychlého připojení k Internetu. Tedy za použití poměrně nákladných investic. Efektivnějším řešením je využití webhostingu.

Zájemce o svou prezentaci na internetových stránkách nepotřebuje výše uvedené zařízení a investice, ale vystavuje, resp. provozuje své WWW stránky na serveru provozovatele webhostingu, tzn. pronajímá si tento WWW prostor v jím zvoleném rozsahu a za toto platí nájem v dohodnutých časových intervalech, nejčastěji v pololetních či ročních splátkách před zahájením poskytování služby.

Výhodou pro zákazníka je jeho neomezený přístup ke svým WWW stránkám, možnost nonstop aktualizace pomocí FTP (File Transfer Protocol). Zákazník může na svých stránkách používat diskový prostor v běžné velikosti desítek MB až GB při využití technologií, které jsou určeny použitým operačním systémem serveru pronajímatele.

Nejpoužívanější operační systémy jsou z rodiny Microsoft Windows či Linux včetně jeho klonů (Unix, FreeBSD, Solarix apod.). Tyto technologie rozšiřují možnosti při poskytování nových typů služeb, tato zlepšení využití částečně zvyšují i cenu pronájmu.

Lze tedy ze strany zákazníka volit nejvhodnější možnost pro jeho prezentaci, dle jeho představ, když zároveň finanční náročnost nestoupá přímo v závislosti na zvyšování vyžádaných služeb.

Právě rozsah WWW prostoru a rozsah vyžádaných a použitých technologií určuje jednotlivé varianty webhostingu, které máme v nabídce a je pouze na zákazníkovi, kterou variantu si zvolí. Bezchybný chod serveru zajišťuje pronajímatel. Výhodnou je, že tyto webhostingové servery mají kvalitní a velmi rychlé připojení k internetu.

Související odkazy