www.

Dosud jste si neověřili žádnou doménu, učiňte tak!

Pravidelná záloha a následná obnova dat

Záloha dat

Klientská data umístěná na našich serverech jsou pravidelně a důsledně zálohována pro případ, že by bylo třeba obnovit původní stav - ať již vzhledem k chybě serveru či na přání klienta. Data zálohujeme tak často, jak je třeba vzhledem k jejich povaze.

Konkrétně si můžete být jisti, že všechny WWW stránky, které jsou na server kopírovány přes protokol FTP/S jsou zálohovány jednou týdně. Mnohem dynamičtější data jako jsou ty z SQL databází nebo e-mailové zprávy pak zálohujeme každý den.

Zálohy jsou uchovávány nějaký čas zpětně zpětně. Všechny aktuální týdenní zálohy jsou k dispozici min. 1 měsíc zpět, v praxi pak většinou více. U databázových dat vedeme zpětnou zálohu několik dní, protože vzhledem k dynamické povaze těchto dat nemá smysl držet zálohy měsíc a více starší. U e-mailů to platí dvojnásob, tudíž zde je k dispozici záloha jednou denně provedená v noci.

Obnova dat

Data zálohujeme víceméně ze dvou důvodů. Pro případ havárie serveru a pro případ, kdy si sám zákazník na stránkách změní něco, čeho později lituje, ale vlastní zálohu předešlého stavu nemá.

Pokud nás požádáte o obnovu dat z některého staršího období, pak Vám rádi vyhovíme a data obnovíme zdarma.

V případě, že právě teď potřebujete data obnovit, kontaktujte nás prosím nejlépe na e-mailu helpdesk@mediaweb.cz a do zprávy připojte Vaše heslo k FTP účtu, abychom Váš požadavek mohli autorizovat.