www.

Dosud jste si neověřili žádnou doménu, učiňte tak!

Technická podpora - Antivir na mailserveru

« Seznam témat

100% ochrana

Mluvíme-li o instalovaném antiviru, pak se bavíme o antiviru na mailserveru, který prohlédává každý příchozí e-mail, resp. jeho přílohu, na možný výskyt počítačových virů. Je-li vir v e-mailu rozpoznán, je takový e-mail automaticky a nekompromisně smazán a není tedy vůbec doručen. Toto opatření nemá žádné vedlejší účinky. Na rozdíl od AntiSpamu antivir pozná vir v e-mailu zcela bezpečně. Respektive platí, že e-mail, který vir skutečně obsahuje je jako nakažený vyhodnocen v 99.99% případů. Úspěšnost opačného testu, tedy že se čistý e-mail vyhodnotí skutečně jako čistý, je 100%.

Časté aktualizace

Na serveru používáme moderní Clam Antivirus, vždy v aktuální stabilní verzi. Větší důležitost než verze samotného jádra antiviru je třeba dávat aktuálnosti tzv. virové báze. To je soubor vzorků virů, podle kterých se testy provádějí. Aktuálnost této virové báze je základním předpokladem dobré a spolehlivé funkce každého antiviru, ať je již nasazen na jakémkoliv systému k jakémukoliv účelu. My máme antivir nakonfigurován tak, že se každé 2 hodiny připojuje k centrálnímu online úložišti právě aktuální virové báze na Internetu a pokud se změnil její obsah od poslední návštěvy, je tato aktuální virová báze automaticky stažena a začne se ihned používat na mailserveru. Nové virové báze antiviru ClamAV se vydávají velice často a není vyjímkou, je-li i více než jednou denně obměněna. Tím je dosaženo skutečně maximální ochrany Vašich schránek elektronické pošty, kam nemají šanci proniknout ani nejnovější přírůstky do rodiny virů.

Jak začít používat

Možná Vás napadlo, jak antivir pro svou elektronickou poštu začít používat. Odpověd je jednoduchá: Jste-li našimi zákazníky a používáte-li poštu na vlastní doméně, pak antivir již používáte a ani o tom nemusíte vědět. Není třeba žádné speciální nastavení. Antivir je instalován a běží automaticky pro všechny domény u nás hostované.

Související odkazy