www.

Dosud jste si neověřili žádnou doménu, učiňte tak!

Technická podpora - FTP

« Seznam témat

Služba FTP (File Transfer Protocol) slouží k přesunům souborů mezi Vaším domácím počítačem a internetovými servery. Pomocí tohoto prokolu si tedy můžete nahrát (uploadnout) WWW stránky či jiné datové soubory na svůj virtuální server u nás a tak je také aktualizovat. Pro přenos souborů výše zmíněným způsobem potřebujete vedle existence FTP protokolu, také nějaký program, který by pomocí tohoto protokolu uměl komunikovat.

Jeden takový nejběžněji používaný a pro svou intuitivnost a podporu češtiny doporučovaných programů je Total Commander. Stáhnout si ho můžete například z našeho Download Centra. Prohlédnout si také můžete obrázkový manuál k programu Total Commander.

Základní FTP login data
  • Host name : asterix.mediaweb.cz nebo obelix.mediaweb.cz (podle toho, kde hostuje vaše doména)
  • User name : uživatelské jméno pro FTP, které Vám bylo zasláno e-mailem (bývá stejné, jako název doménového jména)
  • Password : heslo pro FTP, které Vám bylo zasláno e-mailem

Standardní port FTP protokolu je 21, ale to si většina programů doplní sama automaticky. Jste-li připojeni za proxyserverem, je třeba vyplnit také jeho adresu, port a případně se mu prokázat uživatelským jménem a heslem, které jste dostali od správce Vaší sítě.

Pokud se Váš počítač nalézá v síti nějaké větší organizace, může se stát, že máte protokol FTP zákazaný. Za normálních okolností byste tím zcela ztratili možnost aktualizace svého virtuálního serveru. Použijete-li ovšem webové rozhraní pro správu FTP, nic takového Vás trápit nemusí. Všechnu správu budete moci provádět přes svůj oblíbený browser s použitím klasického protokolu HTTP, který jinak bežně používáte k prohlížení webových stránek.

Související odkazy