www.

Dosud jste si neověřili žádnou doménu, učiňte tak!

mod_rewrite

« Seznam témat

mod_rewrite je modul do webového serveru Apache, který se v rámci SEO technik používá pro přepis tvarů webových adres. A nejen to, mod_rewrite toho umí opravdu hodně, je to silný nástroj určený profesionálům.

Primární a nejpoužívanější vlastností je však přepis adres z tvaru www.vasedomena.cz/index.php?id=574 na www.vasedomena.cz/podadresar-s-clankem/. Je to jen příklad, který má ukázat, že zdrojový tvar adresy je ten s otazníkem a řadou parametrů za ním, ten cílový je pak součástí podadresářové struktury, kdy název tématu o kterém stránka pojednává je také názvem podadresáře, ve kterém se stránka nachází (pretty URL). Tuto techniku vedle jiného milují fulltextové vyhledávače a stránky takto přizpůsobené se ve výsledcích vyhledávání zobrazují výše než ty, které používají nehezké, parametrové URL.

mod_rewrite je na serverech MediaWeb nainstalován a nabízen našim zákazníkům k použítí ve všech webhostingových tarifech.

Konkrétní syntaxe konfigurace modulu je v součásné době mimo rozsah tohoto textu. Je možné, že v budoucnu napíšeme o mod_rewrite celý manuál, v současné době však pouze odkážeme na konkurenční články - viz souvisejicí odkazy.

Související odkazy