Tvorba WWW již od 999,-!

www.

Dosud jste si neověřili žádnou doménu, učiňte tak!

SEO - optimalizace pro vyhledávače

SEO (search engine optimization) je v současné době hojně diskutovaná technika tvorby WWW stránek s ohledem na maximální přívětivost vůči vyhledávačům.

Máte-li v úmyslu registrovat svůj web do katalogových vyhledávačů, pokračujte na stránce
Registrace do vyhledávačů

Typy vyhledávačů

Vyhledávače dělíme na katalogové či fulltextové. Chcete-li být uvedeni v katalogu některého z nich, je třeba tam stránku ručně zaregistrovat. Přístupná tak bude při hledání ve stromové struktuře vyhledávače podle témat. Druhá, daleko zajímavější skupina vyhledávačů, která se postupem času posouvá čím dál více do popředí, jsou tzv. vyhledávače fulltextové.

Fulltextový vyhledávač

Fulltextový vyhledáváč automaticky prochází WWW stránky na Internetu, zkoumá jejich obsah, strukturu kódu apod. a výsledné informace si ukládá do své databáze pro pozdější servírování výsledků hledání. Jistě to znáte i vy sami. Otevřete si vyhledávač jako je např. známý Google a tam na vás čeká jen jedno formulářové políčko pro zadání tzv. klíčového slova. Předtím, než vám bude moci vyhledávač vrátit nějaké vhodné výsledky hledání na zadané klíčové slovo, sám bude muset předtím projít miliony stránek na Internetu a ono klíčové slovo na stránkách najít.

Nyní jde o to, kolikrát tam ono klíčové slovo najde, v jaké části stránek ho najde, značkou (tagem) jaké váhy bude označeno, a další a další parametry, jejichž soubor je taková malá alchymie, mají vliv na to, zda se jako první ve vyhledávači objeví stránka vaše nebo ta konkurenční. Že vyhledávače přivádějí zákazníky na vaše stránky a že vám tak podstatnou měrou pomáhají tvořit zisk z online obchodování asi netřeba připomínat.

SEO přivádí na WWW stránky nové zákazníky

Pokud tedy nechcete stránky jen na parádu či pro uvádění na firemních vizitkách, pokud chcete, aby si samy aktivně našly případného zákazníka a aby se investice vložené do jejich tvorby, správy a provozu nejen vrátily, ale také znásobily a přinesly tak firmě nějaký užitek, je třeba při jejich návrhu myslet na SEO.

Jak Vám s tímto úkolem můžeme pomoci my? Pokud si u nás necháte vytvořit úplné nové WWW stránky, technologie SEO, jež je naším denním chlebem, bude pro jejich tvorbu automaticky použita. Máte-li ovšem stránky již hotové z produkce někoho jiného, jsme schopni zkontrolovat použitý kód a dále postupovat tak, abychom Vám umožnili kód stránky zefektivnit s ohledem na SEO.

Možnosti spolupráce

Naše spolupráce může být například následující. Jedna z možností je provést audit stránek a technicky zdatnějšímu zákazníkovi sdělit soubor rad, jak stránky poupravit tak, aby byly na Internetu více vidět. Pokud nejste dostatečně technicky zdatní, pak můžeme samozřejmě požadované úkony provést zcela za Vás. Nyní mohou nastat následující situace: kód stránky sice není zcela SEO optimální, leč je alespoň na nějaké průměrné (explicitně těžko definovatelné) úrovni, se kterou lze dále pracovat a upravit ho alespoň částečně tak, aby to mělo nějaký efekt. Nikdy ale nemůže být takový, jako při tvorbě nové stránky.

Jak už jsme napověděli, může také nastat případ, kdy je kód stránky zcela neslučitelný s dnešními standardy tvorby WWW - takových případů bude dle praktických zkušeností ponejvíce. Typicky WWW stránka napsaná v programu Microsoft FrontPage a podobných. V takovém případě by lokální změny neměly žádný efekt a je tak třeba přistoupit ke kompletnímu přepsání kódu Vaší stránky od A do Z. Přepisovat se budou pouze ta "střeva", která běžný uživatel vůbec nevidí. Design stránek se změnit může, ale také prakticky skoro vůbec nemusí. Taková operace je ale jen o něco méně náročná než tvorba úplně nové WWW stránky.

Na kolik to přijde?

Cena se tedy určuje striktně individuálně až po té, co je znám rozsah požadovaných prací. Záleží na velikosti a složitosti upravované WWW stránky, stejně tak jako na stavu aktuálně použitého jejího kódu, stejně tak na stupni požadované optimalizace. Obecně lze říci, že cena může začínat na 1.000,- Kč za konzultační služby a předložení návrhů řešení u jednodušších typů stránek a může šplhat výš a výš až k ceně za tvorbu profesionální a komplexní webové prezentace s použitím všech moderních technologií a zásad tvorby kvalitního, validního, přístupného a pro vyhledávače přátelského webu.

V případě zájmu o optimalizaci pro vyhledávače nás prosím neváhejte kontaktovat, rádi Vám sdělíme, jak na tom Vaše stránka je včetně předběžné ceny za její úpravu.

Objednat optimalizaci pro fulltextové vyhlédávače