Akce 2+2 měsíce zdarma!

www.

Dosud jste si neověřili žádnou doménu, učiňte tak!

Co Vám nabízíme - průvodce komplexní péčí

Nabízíme Vám komplexní služby v oblasti prezentace na Internetu. Dospěli jste k rozhodnutí, že prezentace Vaší firmy na Internetu je dnes již nevyhnutelný počin, ale nevíte si rady, jak to zařídit? Sháníte kompletní péči, stabilního partnera, poradenství i realizaci? Pak jsme tu pro Vás. Nebojte se nás kontaktovat, rádi Vám vyjdeme vstříc! Základem úspěšné profesionální prezentace je registrace domény, provoz WWW stránek a e-mailů, vytvoření WWW stránek či jejich dlouhodobá správa. Také je dobré dát o nich vědět prostřednictvím vyhledávačů a zabezpečit jejich chod. To vše a mnohem více pro Vás můžeme zařídit.

Pokud Vás téma zaujalo, čtěte dále ...

To, co Vám, naším zákazníkům, můžeme nabídnout, asi nejlépe charakterizují slova "komplexní služby v oblasti prezentace na Internetu". Co tyto slova znamenají v praxi, má za úkol rozklíčovat tento text.

Vedle naší skutečně primární činnosti, což jsou webhostingové služby spolu se zajištěním registrace a správy internetových doménových jmen, jsou to prakticky všechny další činnosti, které nějakým způsobem souvisí s tématem internetových prezentací. V případě, že máte firmu, projekt, nápad a chcete pro jeho/její propagaci využít moderní a efektivní médium, jakým Internet bezpochyby je, dokážeme Vaší myšlenku pojmout komplexně, o všechny jednotlivé služby s tím související se postarat a Vám nabídnout hotový produkt, účinnou internetovou prezentaci splňující Vaše vytčené cíle.

Nebudeme Vás zatěžovat dílčími problémy, nebudeme na Vás mluvit v odborných termínech. Co od nás naopak čekat můžete, je kompletní péče, přátelský a individuální přístup. Budeme překladatelem mezi složitým světem počítačů, Internetu a jiných technických vymožeností dneška a Vámi, kvalitním odborníkem v jiném nesouvisejím oboru, jenž jen potřebuje dát o svých nápadech efektivně vědět.

Z jakých jednotlivých služeb se taková komplexní prezentace na Internetu může skládat si přiblížíme nyní. Pořadí uváděných služeb je takové, v jakém je vhodné je i v praxi realizovat.

Registrace domény

Základem všeho je registrovat pro svůj projekt vhodné doménové jméno ve tvaru www.VášNázev.koncovka. Na této doméně pak celá Vaše internetová prezentace poběží. Znamená to, že po zadání této adresy do prohlížeče Váš potenciální zákazník uvídí právě Vaše WWW stránky. Je tak vhodné zvolit skutečně relevantní název domény k názvu vaší firmy, produktu, projektu. Není třeba to ale přeceňovat. Obecně platí, že podstatně důležitější oko v tom pomyslném řetězu dílčích služeb komplexní internetové prezentace je obsah WWW stránky - tedy rozsah a kvalita informací na webu prezentovaných - to je přímo klíčové.

Na otázku, zda zvolit doménu s koncovkou .cz či jinou neexistuje jednoduchá odpověd. Zahraniční domény bývají levnější a mohou se v těchto koncovkách najít ještě zajímavé volné alternativy. Z druhé strany je asi dobré registraci domény .cz doporučit vzhledem k automatickému předpokladu českého zákazníka, že česká firma bude mít českou doménu. Česká doména může být také vyhodou vzhledem k některým vyhledávačům a naopak. Z toho také vyplývá, že záleží na tom, zda svůj projekt tvoříte pro české či zahraniční návštěvníky.

Registraci domény je vhodné uskutečnit opravdu hned na začátku, dříve, než Vaši vytipovanou doménu zaregistruje konkurence!

Tvorba WWW prezentace

Druhá činnost v řadě, která asi překvapí málokoho, je vlastní výroba webových stránek projektu. Je třeba dodat podklady, ať již v elektronické či papírové formě, nastínit svou představu o vzhledu, funkcích či výsledných cílech stránek. Poskytnuté materiály a myšlenky budou zpracovány a programátorem převedeny do digitálního světa počítačů. Výsledkem tak budou vaše vlastní WWW stránky, které se budou ukazovat v prohlížeči internetových stránek po zadání vaší domény - viz krok jedna.

Použití techniky SEO

SEO (search engine optimization) je technika tvorby WWW stránek, při níž je kladen maximální důraz na to, aby WWW stránka byla kamarádská k fulltextovým vyhledávačům. Vyhledávače ji pak mají rádi, zdá se jim na zadané klíčové slovo, na které je optimalizovaná, dosti relevantní a tak ji vypisují na předních pozicích takového hledání. Jelikož cílem většiny stránek je zisk nebo alespoň obyčejná vyšší návštěvnost, je dobré, aby si stránka s vyhledávači rozuměla. K čemu je Vám stránka, kterou nebude moci nikdo najít? K ničemu. Vyhledávače proto tvoří podstatný článek komplexní prezentace na Internetu.

SEO technika může být samostatná služba - to v případě, že je třeba optimalizovat již dříve nedobře napsanou WWW stránku. Pokud ale pro Vás budeme WWW stránku tvořit my, můžete si být jisti, že budeme ctít všechny postupy dobrého, přístupného, validního i SEO optimalizovaného webu automaticky.

Správa WWW prezentace

Nyní již máme webovou stránku hotovu. Pro zajištění optimální funkce je třeba, aby informace na ní uvedené byly stále aktuální. Někdy je třeba měnit ceník, někdy novinky, jindy zas články, obrázky či přidat zcela nové sekce. Ať tak či tak, vyžaduje to znalost programovacích technik WWW stránek. Základem všeho je dobře zvládnuté HTML, resp. XHTML. Dnešní standardy dále vyžadují oddělení kódu designu do CSS, či je dobré obsah zdynamizovat pomocí jazyků jako je např. PHP či SQL.

Na kvalitní správu kvalitniího webu rozhodně nestačí nástroje typu Microsoft Frontpage a tak je otázka, zda sami uvedené postupy ovládáte či znáte někoho, kdo je ovládá a bude ochoten Vám stránky aktualizovat nebo zda správu webu svěříte profesionální firmě v rámci komplexních služeb. Odpadne Vám tak spousta starostí, protože odpovědnost za výsledný produkt přebíráme plně na svá bedra nejen v době vývoje, ale i v době následné údržby po celou dobu trvání smluvního zajištění správních služeb.

Webhosting

Webhosting, tolikrát zmiňovaný termín, jehož význam pro laika nemusí být na první pohled zřejmý. Vězte tedy, že webhosting znamená pronájem části fyzického počítače, na kterém poběží Vaše WWW stránky. Pronajmete si jeho sdílené prostředky, kterými jsou např. místo na pevném disku pro uložení WWW stránek, strojový čas procesoru potřebný pro zpracování požadavků na jejich zobrazení či zpracování elektronické pošty, ale i nainstalovaný software, který dělá server serverem.

Máte-li WWW stránky vytvořeny, máte-li registrovanou doménu, Vaši unikátní internetovou adresu, je třeba objednat webhosting, který jednoduše řečeno umožní uložení WWW stránek na tento server a prostor, kde budou stránky bydlet, propojí s Vaší doménou tak, že kdokoliv zadá do prohlížeče internetových stránek tuto Vaši doménu/adresu, zobrazí se právě vaše stránky na serveru umístěné. Součástí webhostingu je také provoz elektronické pošty, tedy e-mailů ve tvaru cokoliv@vasedomena.cz

Dedikovaný server

Webhosting je služba sdílená. Pro 99% normálních webových stránek je právě webhosting optimální službou v poměru cena/výkon. Webhostingové servery jsou natolik výkonné počítače, že nemají sebemenší problém zvládnout běh několika desítek, někdy až stovek tzv. virtuálních serverů najednou.

Někdy se ale může stát, že máte v úmyslu provozovat natolik obrovský projekt, že potřebujete celou výpočetní sílu serveru jen a jen pro sebe. V takovém případě se místo sdíleného webhostingu sahá po řešení zvaném dedikované servery, kdy je jen Vám osobně přidelen celý samostatný fyzický počítač. Vedle očividných výhod sebou toto řešení samožrejmě nese i podstatné zvýšení nákladů na provoz takového dedikovaného serveru. Proto je nutné vždy velice dobře rozmýšlet, zda volit webhosting či rovnou dedikovaný server. V případě, že si nejste jisti, Vám samozřejmě rádi a zdarma poradíme.

Zabezpečení SSL certifikátem

Požadujete-li na svých stránkách po zákazníkovi vyplněnění některých formulářů, jejichž obsahem mohou být i citlivá osobní data, jako datum narození, čislo kreditní karty, heslo apod., je vhodné tyto stránky maximálně zabezpečit proti případnému úniku těchto citlivých dat do nepovolaných rukou. Při komunikaci mezi klasickou nezabezpečenou stránkou (je jich na Internetu cca. 99%) a vaším počítačem, se může stát, že zkušený hacker odposlechne tato data, což je samožrejmě veliké bezpečnostní riziko.

K minimalizaci tohoto problému, k ochránění posílaných dat, slouží tzv. služba SSL (Secure Socket Layer). Jedná se o nadstavbu současných protokolů pro komunikaci na Internetu. Klasický protokol, nejčastěji protokol http se "obalí" touto bezpečnostní SSL vrstvou a vzniká protokol https. Data se poté posílají v šifrované podobě a jejich odhalení neautorizovanou osobu je takřka nemožné.

Použítí SSL certifikátu tedy lze doporučit všude tam, kde je třeba nastolit důvěru mězi vaši stránkou a potenciáním klientem. Jedná se o preventivní bezpečností akt i o akt prestižní. Seriózní projekty by na SSL v žádném případě zapomenout neměly.

Registrace do katalogových vyhledávačů

Registrace do katalogových vyhledávačů se obyčejně řeší jako poslední dílčí služba v řadě. Proto, abychom vaši novou WWW stránku mohli do vyhledávačů registrovat, je nutné, aby v té době byla již kompletně připravená a funkční.

Význam takové registrace je nesporný. Za relativně malý obnos dostanete trvalý reklamní zdroj klientů, a co více, klientů, kteří sami aktivně hledají vaše produkty. Ve vyhledávačích je veliká síla. Žádná bannerová či mimointernetová reklamní kampaň se nikdy se sílou vyhlédávačů rovnat nemůže, je nepoměrně dražší, její účinky jsou časově omezeny a zákazníky oslovuje ona reklamní kampaň. Představte si ale opačný případ, za pár korun, hodně muziky a to trvale. Navíc sám zákazník hledá vaši reklamu a ne naopak, jak je tomu běžné u jiných formátů reklamy.

Taková forma propagace může přinést jen a jen ovoce. Navíc zde existují nepřímé pozitivní faktory, jako je zpětná podpora technologie SEO, což není na první pohled vidět.


Zde je také vidět, že celý komplexní proces prezentace na Internetu je jako ten pomyslný rětěz, jehož nejslabší oko zpřetrhá celý systém. Nevyplatí se šetřit na nepravém místě. Myslíte-li to se svou prezentací na Internetu skutečně vážně, je třeba si položit známou otázku, zda jste tak bohatý, abyste si mohl dovolit kupovat levné věci.

Věříme, že vám byl tento průvodce alespoň základní oporou a rádcem při seznamování se s tím, co všechno je dobré udělat proto, aby vaše prezentace na Internetu měla úspěch. Pro detailní informace o konkrétní službě klikněte na této stránce na její tučný nadpis, případně použijte navigaci v menu. Pokud budete mít další doplňující otázky, jsme v každém ohledu připraveni vyjít Vám vstříc, vaši situaci s vámi individuáně, ochotně a zdarma prokonzultovat.