www.

Dosud jste si neověřili žádnou doménu, učiňte tak!

Neomezené zřizování subdomén

Co to je subdoména

Obecně se termínem doména rozumí doména tzv. II. řádu, tedy ve tvaru cokoliv.cz (či cokoliv.com apod.). Naproti tomu subdoménou běžně označujeme domény vyšších řádů, nejčastěji III. Tak například řetězec mail.mediaweb.cz označuje subdoménu III. řádu mail k doméně II. řádu mediaweb.cz. Domény lze takto větvit dále a dále, ale obecně se subdoménou rozumí právě III. řád.

Zřízení subdomény

Neexistuje důvod, proč byste si nemohli v případě zájmu ke své vlastní doméně taktéž nějakou subdoménu zřídit. Ta bude mít poté tvar cokoliv.vasedomena.koncovka.

Pokud se rozhodnete subdoménu zřídit, je třeba nejdříve vytvořit ve vašem virtuálním serveru (v podadresáři www) adresář stejného jména na jaké má znít i budoucí subdoména a umístit do něj požadované WWW stránky. Poté kontaktujte náš helpdesk a požádejte nás o aktivaci nové subdomény. Pokud u nás máte objednaný a řádně uhrazený webhostingový tarif Standard a vyšší, bude Vám bezodkladně a zdarma vyhověno. Subdoména bude obratem zřízena. Počet takových subdomén není nijak omezen a lze jich zdarma zřídit tolik, kolik jich jen budete chtít využívat.