www.

Dosud jste si neověřili žádnou doménu, učiňte tak!

Manuál : Nastavení e-mailů v programu Outlook Express

Tento manuál popisuje nastavení elektronické pošty v programu Outlook Express. Použíté obrázky byly sejmuty z aplikace Outlook Express 6. V jiných mutacích programu se může rozmístění objektů nepatrně lišit :

obrázek číslo 1

Základní okno pro další správu poštovních účtů vyvoláte v menu pod položkou Nástroje -> Účty. Zde klikněte na tlačítko Přidat a v dalším, právě robrazeném rozbalovacím menu vyberte možnost Pošta.

obrázek číslo 2

Do políčka Zobrazované jméno vepište své jméno a příjmení, název firmy apod., prostě text, který se bude ukazovat příjemcům vaší pošty jakožto odesílatel.

obrázek číslo 3

Dále vyplňte svou e-mailovou adresu.

obrázek číslo 4

Jako Typ serveru příchozí pošty zvolte možnost POP3. Do políček Server příchozí pošty (POP3, IMAP nebo HTTP): a Server pro odchozí pošty (SMTP): zadejte v obou případech jméno našeho poštovního serveru, tedy mail.mediaweb.cz

obrázek číslo 5

Nyní je třeba vyplnit Vaše osobní data jako uživatelské jméno a heslo pro ověření práva odesílat a stahovat Vaši poštu. Do políčka Název účtu: zadejte celou svou elektronickou adresu (např. info@mwtest.cz). Do políčka Heslo: zadejte heslo, které jste si sami vygenerovali v aplikaci MailAdmin. Doporučujeme zaškrtnout také volbu Zapamatovat heslo:, není to ale nutnost.

V žádném případě nezaškrtávejte políčko Přihlašovat se zabezpečeným ověřováním hesla (SPA)!

Jakmile budete hotovi, klikněte na tlačítko Další pro pokračování.

obrázek číslo 6

Po stisku tlačítka Dokončit je základní nastavení hotovo. Ještě to ale není vše a je třeba se vrátit na pozizi obrázku č. 1, kde již nyní existuje nově konfigurovaný účet elektronické pošty viz obrázek č. 7.

obrázek číslo 7

Zde jednou klikněte na nově vytvořený účet tak, aby se vybral (podbarvil) a dále klikněte na tlačítko Vlastnosti.

obrázek číslo 8

Dostanete se na detailní vlastnosti poštovního účtu, kde je třeba se přesunout na záložku Servery.

obrázek číslo 9

Zde je nutné přidat tzv. SMTP autorizaci u serveru odchozí pošty. Zaškrtněte tedy dole kolonku Server požaduje ověření (viz obrázek č. 9). Dále je vhodné překontrolovat nastavení serveru odchozí pošty poklepáním na tlačítko Nastavení.

obrázek číslo 10

Na nově otevřeném detailu serveru odchozí pošty ověřte, že je zaškrtnutá volba Použít stejné nastavení jako pro server příchozí pošty, což je obyčejně již implicitně přednastaveno.

Máte-li vše nastaveno, klikněte na OK, dále v nadřazeném okénku na Použít a znovu OK. Tím je účet elektronické pošty úspěsně nastaven a připraven k okamžitému použití.