Tarif Individual

www.

Dosud jste si neověřili žádnou doménu, učiňte tak!

SSL certifikáty

Požadujete-li na svých stránkách po zákazníkovi vyplnění některých formulářů, jejichž obsahem mohou být i citlivá osobní data jako datum narození, čislo kreditní karty, heslo apod., je vhodné tyto stránky maximálně zabezpečit proti případnému úniku těchto citlivých dat do nepovolaných rukou. Při komunikaci mezi klasickou nezabezpečenou stránkou (je jich na Internetu cca. 99%) a Vaším počítačem se může stát, že zkušený hacker odposlechne tato data, což je samožrejmě veliké bezpečnostní riziko.

K minimalizaci tohoto problému, k ochránění posílaných dat, slouží tzv. služba SSL (Secure Socket Layer). Jedná se o nadstavbu současných protokolů pro komunikaci na Internetu. Klasický protokol, nejčastěji protokol http se "obalí" touto bezpečnostní SSL vrstvou a vzniká protokol https. Data se poté posílají v šifrované podobě a jejich odhalení neautorizovanou osobou je takřka nemožné.

Použítí SSL certifikátu lze tedy doporučit všude tam, kde je třeba nastolit důvěru mezi Vaší stránkou a potenciáním klientem. Jedná se o preventivní bezpečnostní akt i o akt prestižní. Seriózní projekty by na SSL v žádném případě zapomenout neměly.

Jaké řešení Vám nabízíme

Proto, abychom vám, našim zákazníkům, mohli vyjít maximálně vstříc jak v ohledu bezpečnosti Vašich stránek, tak také s ohledem na výši finančního rozpočtu určeného k internetové prezentaci, rozhodli jsme se nabídnout různě řešené typy SSL ochran. Každá má své pro i proti, a tak je nutné dobře vážit, jaké vlastnosti jsou právě pro Vás prioritami. Co mají všechny společné, je maximální bezpečnost, která není nijak snížena ani u té nejnižší varianty.

Vedle samotného typu certifikátu je možné také volit mezi typem zřízení. Je vhodné zmínit fakt, že pro instalaci a provoz SSL certifikátu je nutné mít zřízen některý webhostingový tarif. Pokud provozujete domén více, pak každá doména, která má být chráněna SSL certifikátem, musí mít zřízen vlastní virtuální server. Pokud u nás provozujete hostingový alias, tedy stav, kdy více domén ukazuje za cenu jednoho webhostingového tarifu tytéž stránky, je nutné si v případě zájmu o SSL vybrat pouze hlavní doménu, na které bude SSL zřízeno, případně doobjednat další webhostingové tarify na plný počet domén.

Jaké typy zřízení Vám nabízíme? Nejobvyklejší bude asi komplexní služba, tedy prodej, instalace a provoz SSL certifikátu na našich serverech. U nás si tak zřídíte jak doménové jméno, tak webhosting, tak také příslušný SSL certifikát. Ten má pak nižší cenu než jeho samotný prodej a není třeba se již o nic dalšího starat, vše je v naší režii.

Druhá možná varianta je pouze nákup samotného SSL certifikátu pro použití u jiného poskytovatele webhostingových služeb. SSL certifikát samotný Vám skutečně na nic není, je ale možné ho obdržet a použít při zřízení služby webhostingu jinde - pokud tuto variantu podporuje i onen konkurenční webhoster.

Jednotlivé tarify SSL řešení

V případě, že Vás zajímají konkrétní detailní popisy námi poskytovaných SSL tarifů, jejich rozdíly, klady a zápory, prosím, přejděte na stránku detaily jednotlivých SSL tarifů.

SSL certifikát a certifikační autorita

Možná Vás napadlo, co tyto hojně používaná zaklínadla znamenají. Co přesně takový SSL certifikát z technického hlediska je, myslíme, nemá příliš význam na těchto stránkách rozebírat. Pokud Vás zajímají detailní technické aspekty celého ustavení SSL spojení a jakou úlohu v něm hraje certifikát, doporučujeme ke studiu pasáž o SSL v české verzi encyklopedie WikiPedia.org

Vás bude ale spíše zajímat to, že SSL certifikát je v praxi reprezentován klasickým souborem různého typu, nejčastěji s koncovkou '.crt'. Uvnitř jsou v šifrovaném tvaru uloženy identifikační údaje serveru, ke kterému se certifikát váže, včetně veřejného klíče serveru (viz pojmy z oboru kryptografie, asymetrická šifra). Tento soubor je uložen na serveru kde běží i Vaše doména. Webový server Apache je nakonfigurován tak, aby s použitím modulu pro operaci s SSL byl schopen sestavit bezpečné https spojení a certifikát je jedna z věcí k takovému procesu potřebná.

Certifikační autorita je pak firma, která se zabývá vydáváním bezpečnostních certifikátů různých typů pro své zákazníky. Úkolem certifikační autority je zejména ověřit všechny sdělované a k vydání certifikátu nutné skutečnosti tak, aby se zajistilo, že se certifikát nevydá do nepravých/falešných rukou. Protože úkolem certifikátu v praxi je právě m.j. zajištění věrohodnosti, že server, na který přistupuji, je skutečně tím serverem, jako který se tváří, bylo by napováženou, aby byl jakkoli znehodnocen falešnými daty on sám.

Různé certifikační autority jsou různě důvěryhodné. Některé jsou důvěryhodné jen lokálně dle místa své působnosti, několik desítek jich je důvěryhodných celosvětově. Pokud je na serveru instalován certifikát od celosvětově důvěryhodné certifikační autority, prohlížeč nevaruje návštěvníka známým alert okénkem a provoz stránek pod protokolem https je zcela tichý a nerušený.

Ceny SSL certifikátů

Webhostingový tarifTyp SSL certifikátu
MiniSSLStandardSSLProfiSSLWildCardSSL
Mini
N
N
N
N
Standardzdarma900 Kč1400 Kč
N
Pluszdarmazdarma700 Kč5900 Kč
Maxizdarmazdarmazdarma3900 Kč
Tarif IndividualCena dohodou
Bez webhostingového tarifu
N
1300 Kč1900 Kč7900 Kč

Uvedené ceny jsou roční, bez DPH 20% a platí v případě objednání některého webhostingového tarifu na celý 1 rok dopředu.

Ceník ke stažení

Objednat SSL certifikáty